Vzdělávání

Realizace otevřených a zakázkových vzdělávacích programů.
Vzdělávací program vypracujeme na míru, dle vašich požadavků a potřeb.

 Místem konání jsou školící prostory společnosti RELSIE spol. s r. o., Opletalova 1418/23, 110 00 Praha 1 – Nové Město
Své dotazy ke vzdělávacím programům směřujte na kurzy@relsie.cz;  tel: +420 724 752 781

Program 1.

Management penetračního testování

Na jednodenním kurzu se dozvíte, jaké jsou typy penetračních testů, co je jejich účelem, jak probíhají, jak jsou náročné a jaké přinášejí výsledky. Naučíme Vás definovat potřeby pro PT, vybrat si které konkrétní PT je potřeba, budete umět číst reporty a výstupy z PT. Zjistíte, co je potřeba udělat před samotnou poptávkou testu – jak se vyvarovat chyb v zadání, které mohou degradovat výsledky. Usnadníme Vám orientaci v nabídkách testů. Ukážeme si, co ovlivňuje jejich cenu a jak odhadnout rizika, která při samotném testování hrozí.​

Kurz je určený pro ICT manažery, manažery ISMS, auditory ISMS, bezpečností manažery a bezpečnostní specialisty.

Program 2.

Základy bezpečnosti informací

Jednodenní kurz je akreditován Ministerstvem vnitra ČR pro vzdělávací program průběžného vzdělávání pro úředníky a pro vedoucí úředníky.

Pomůže vám identifikovat slabá místa ve vašem systému, jak se jim bránit a jak jim předcházet. Naučíme vás provádět základní analýzu rizik a zjistíte, která organizační a technická opatření jsou k tomu nutná. Dozvíte se, co všechno je potřeba k ochraně vašich informací. Budete se orientovat nejen v zákonných postupech, ale také v zavádění a chodu vašeho bezpečnostního systému.

Kurz je určen všem, kdo se chtějí seznámit s tím, co se rozumí bezpečností informací dle soudobých požadavků a jakými způsoby se zajišťuje.​
_
_
_

Program 3.

Manažer bezpečnosti informací

Na dvoudenním kurzu se dozvíte, co je potřeba k zavedení, provozu a řízení systému pro ochranu vašich informací. Budete se orientovat v relevantních zákonech (zejména zákon o kybernetické bezpečnosti) a normách řady ČSN ISO/IEC 27000.
Naučíme Vás rozpoznat hrozbu či slabé místo bezpečnosti informací, jak řídit jejich eliminaci a jak vytvářet dokumentaci pro ochranu informací (ISMS) a efektivně řídit bezpečnost informací.

Kurz je určen pro manažery bezpečnosti a manažery IT v komerčním i veřejném sektoru. Pro účast na kurzu doporučujeme znalost základů kybernetické bezpečnosti.
_
_
_

Program 4.

Auditor bezpečnosti informací

Ve dvoudenním odborném kurzu se seznámíte s technikami auditů bezpečnosti a získáte přehled v relevantních zákonech a normách. Po absolvování kurzu budete umět připravit i realizovat interní audit bezpečnosti informací. Naučíme Vás auditorské techniky a jak obhájit/prezentovat výsledky pro management organizace. Dozvíte se, jak zadat externí bezpečnostní audit, jak poznat dobrého auditora a jak spolupracovat s externími auditory.

Kurz je určen především pro interní auditory informační a kybernetické bezpečnosti v komerčním i veřejném sektoru. Pro účast na kurzu doporučujeme znalost na úrovni absolvovaného kurzu manažera informační a kybernetické bezpečnosti.